trečiadienis, gruodžio 16, 2009

Apsilankyk kine ir ištiesk pagalbos ranką

Sausio 24 d. Alytaus kino teatre “Dainava“ įvyks labdaros vakaras, kurio metu bus pristatyta Zaidų paliatyvios pagalbos ir globos centro „Tėviškės namai“ idėja, bei organizuota dramos „Mano sesers globėjas“ peržiūra.
Vakaro metu surinktos lėšos bus skirtos „Tėviškės namai“ savanorių centro patalpų įrengimui.

„Daugeliui tų, kurie dabar dejuoja dėl užgriuvusio finansinio sunkmečio, reikėtų apsilankyti onkologinių ligoninių palatose arba bent jau pažiūrėti šį filmą — kad suprastų, jog finansinė krizė yra niekis palyginus su tuo, ką tenka išgyventi ir su kuo tenka susidurti beviltiškiems ligoniams ir jų artimiesiems“, — po dramos „Mano sesers globėjas“ peržiūros tokią išvadą padarė kino žurnalistai ir Lietuvos kino platintojų „Garsų pasaulio įrašai“ atstovai.

Paliatyviosios pagalbos idėja puikiai žinoma VšĮ „MF Solutions“ steigėjams, todėl jų iniciatyva Alytaus priemiestyje ir steigiamas Zaidų paliatyviosios pagalbos, globos ir slaugos centras „Tėviškės namai“, kuriame prieglobstį ateityje galėtų rasti sunkiai, nepagydomai sergantys asmenys.

Lietuvoje paliatyviosios medicinos propagavimu ir plėtojimu rūpinasi Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija (LPMD). „Paliatyviosios medicinos esmė – mažinti kančią, bandymas taip keisti ligos eigą, kad ligonis kuo ilgiau liktų nepriklausomas, nenukentėtų gyvenimo kokybė, jautrus požiūris gydant ir slaugant mirštantįjį garantuotų garbingą ir orų išėjimą iš gyvenimo“, – sako iš Dzūkijos kilęs draugijos prezidentas, KMU Slaugos fakulteto dekanas profesorius Arvydas Šeškevičius.

Reali parama

Centro „Tėviškės namai“ steigėjai kreipėsi į „Garsų pasaulio įrašai“ atstoves Daivą Laskauskienę ir Liną Drapanauskienę, siūlydami bendromis jėgomis surengti labdaringą vakarą Alytuje. Šitaip gimė labdaringos filmo „Mano sesers globėjas“ peržiūros Alytaus kino teatre „Dainava“ idėja.

Visos šio labdaros vakaro Alytaus kino teatre metu surinktos lėšos bus skirtos „Tėviškės namų“ savanorių centrui. VšĮ „MF Solutions“ iniciatyva ateinančiais metais visai šalia Alytaus esančiame Likiškėlių kaime ruošiasi atidaryti „Tėviškės namų“ savanorių centrą, kuriame įsikurs savanoriai teikiantys pagalbą onkologiniams ligoniams bei jų šeimos nariams iš Alytaus regiono.
Peržiūroje dalyvaus šio centro įkūrėjai, Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas A.Šeškevičius, kviečiami kiti žinomi Alytaus žmonės, verslininkai, žurnalistai. Renginio organizatoriai tikisi visų kino mėgėjų ir geros valios žmonių palaikymo.

Sukrečianti drama


„Mano sesers globėjas“ — pagal to paties pavadinimo JAV autorės Jodi Picoult romaną pastatytas režisieriaus ir scenaristo Nicko Cassaveteso filmas apie šeimą, blaškomą prieštaringų poreikių, ir apie meilę, triumfuojančią prieš žmogiškąjį silpnumą. Pagrindinė filmo herojė Ana (akt. Abigail Breslin) niekuo neserga, bet per savo 13 gyvenimo metų patyrė daugybę operacijų, kraujo perpylimo procedūrų ir injekcijų. Viskas tam, kad padėtų savo sesei Keit (akt. Sofia Vassilieva), sergančiai leukemija.

Mergaičių tėvai (juos vaidina Cameron Diaz ir Jasonas Patrickas) neslepia, kad vyresniajai sesei identiškas Anos organizmas buvo sukurtas dirbtinio apvaisinimo būdu — kad būtų pratęstas Keit gyvenimas. Tačiau trylikametė Anai pradeda suvokti, kad toks jos gyvenimas yra neteisingas: ji labai myli seserį, tačiau dėl jos ligos privalo aukoti savo draugų gimtadienius, vasaros stovyklas, galimybes tapti sportininke, galų gale — savo pačios sveikatą. Todėl Ana paduoda savo tėvus į teismą, siekdama tapti mediciniškai nepriklausoma nuo tėvų. Nors vėliau paaiškėja ir daugiau priežasčių, dėl kurių Ana ryžtasi tokiam žingsniui.
Dramatiška istorija nuo pirmos filmo sekundės prikausto prie ekrano. Filmo autoriai labai subtiliai ir talentingai nagrinėja skaudžią šeimos temą. Kas svarbiau — drastiškomis priemonėmis gelbėti mirštančią dukrą, ar leisti kitai nebūti luošinamai, suteikiant progą gyventi gyvenimą taip, kaip ji nori? Ką reiškia būti gerais tėvais, gera seserimi, geru žmogumi? Filmas „Mano sesers globėjas“ jau sulaukė JAV žiūrovų pripažinimo — šią vasarą tai vienintelė drama, kuri penkias savaitės išbuvo žiūrimiausių JAV filmų dešimtuke.

Pakvietimai į sausio 24 d. 12 val. vyksiantį labdaringą vakarą ir dramos „Mano sesers globėjas“ peržiūrą platinami telefonu — 8609 98937
www.teviskesnamai.lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą