sekmadienis, lapkričio 01, 2009

Vilniaus Gospel Festivalis 2009

2009 m. lapkričio 13-15 d. NVO Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjunga kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Vilniaus Kongresų rūmais rengia aštuntąjį Vilniaus GOSPEL chorinės muzikos festivalį.

Festivalio tema: "Everytime I feel the spirit'' / "Visa širdim jaučiu Jo dvasią".

Gospel (angl.) reiškia gerąją naujieną arba evangeliją. Taip pat Gospel vadinimas muzikos stilius - religinės afroamerikiečių giesmės, sukurtos Naujojo Testamento tekstais. Europiečiams šis muzikinis stilius geriausiai žinomas iš filmo „Netikra vienuolė“ („Sister Act“), kuriame skambėjęs kūrinys „Oh, happy day!“ veikiausiai yra viena žinomiausių šiuolaikinių Gospel giesmių pasaulyje.

2009 m. renginio programa savo turiniu skiriasi nuo anstesnių festivalių. Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo ir Vilniaus – Europos kultūros sostinės tapimo proga yra atsigręžiama į tradicines Gospel giesmes – spiričiuelius (angl. spirituals). Festivalio koncertų programą sudarys populiarūs autentiškai spiričiueliai: "Keep Your lamps", "Down by the riverside", "Everytime I feel the spirit", taip pat aranžuoti - "Steal away", "Clean Heart" ir kiti kūriniai.

2009 m. festivalio svečiai – žymūs Gospel muzikos atlikėjai ir dirigentai iš Švedijos: Monika Tornquist ir Jonas Engström. Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Gospel muzikos profesionalas, daininikas ir kompozitorius iš JAV - Jay T. Hairston.

Vilniaus Gospel festivalio dirigentai: Jay T. Hairston (JAV), Monika Tornquist, Jonas Engstrom (Švedija), Kristina Žaldokaitė, Marija - Monika Žalnerauskaitė, Akvilė Kalinaitė (Lietuva) ir kt.

Pasak Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos vadovo Algirdo Čiukšio, nuo 2002 m. organizuojamas Vilniaus GOSPEL festivalis šiemet pristato aštuntąją koncertų programą. Lapkričio 13, 14, 15 dienomis Vilniuje klausytojų laukia trys skirtingi vakarai, kurie vyks Vilniaus Kongresų rūmų salėje bei Šv. Jonų bažnyčioje.

Šio tradicinio festivalio pagrindinis prioritetas – supažindinti klausytojus su populiariais Gospel muzikos kūriniais bei talentingais atlikėjais. Taip pat bus surengti GOSPEL muzikos mokymai – paskaitos ir praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves pedagogai iš Švedijos ir Lietuvos. Šiemet Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks meistriškumo pamokos, kurias ves Jay T. Hairston ir Kristina Žaldokaitė (dirigentams), Jonas Engstrom (instrumentalistams) ir Monica Tornquist (dainininkams).

Bus sudarytas jungtinis festivalio choras, kuriame dainuos dainininkai iš Vilniaus, Klapėdos, Gargždų, Šiaulių, Palangos, Utenos, Elektrėnų, Vienio ir kitų Lietuvos miestų.

Festivalio atidarymo koncerte Vilniaus Kongresų rūmuose (lapkričio 13 d., pentkadienį), dalyvaus svečiai is Švedijos – Monica Tornquist, Jonas Engstrom, chorai iš Lietuvos - ,,Sounds in G'' ir ,,Maranata'' bei nuostabus Gospel dirigentas, kompozitorius ir dainininkas iš JAV - Jay T. Hairston.
Bilietus į šį renginį nuo spalio 30 d. platina platinti BILIETAI.LT. Kaina 20-50 Lt.

Baigiamajame koncerte (lapkričio 14 d., šeštadienį) be solistų ir dirigentų iš Lietuvos bei užsienio pasirodys jungtinis festivalio choras (apie 300 žmonių).


Dėl papildomos informacijos kreiptis el. paštu: vilniusgospel@gmail.com, ljks27@hotmail.com;

Renginio organizatorius:
Asociacija Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjunga
Juozapavičiaus 10A LT-09307 Vilnius
Tel./Faks.:8 5 2724529; El. paštas : ljks27@hotmail.com,
Algirdas Čiukšys, tel. : 8 686 69151.
Natalija Verbickienė, tel. : 8 683 51789,


Renginio partneriai:
Lietuvos muzikos ir teatro akademija,
Vilniaus Kongresu rūmai.


VILNIAUS GOSPEL FESTIVALIO 2009 PROGRAMA

Lapkričio 13 d. (penktadienis)

19 val. Vilniaus Kongresų rūmai (Vilniaus g.6/Tilto g. 16, Vilnius)

ATIDARYMO KONCERTAS

Dalyvauja:

- Kolektyvai – „Maranata“, „Sounds in G“;

- Solistai – Jay T Hairston (JAV), Monica Törnquist, Jonas Engström (Švedija),

Kristina Žaldokaitė (Lietuva).

Bilietai: 20 - 50 Lt
Bilietus platina: BILIETAI.LT


Lapkričio 14 d. (šeštadienis)

19 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

JUNGTINIO GOSPEL CHORO KONCERTAS

Dalyvauja:

- Festivalio jungtinis gospel choras;

- Solistai - Monica Tonquist (Švedija), Akvilė Kalinaitė (Lietuva),

Marija Žalnerauskaitė (Lietuva), Kristina Žaldokaite (Lietuva);

Dirigentai – Monica Tonquist, Jonas Engström (Švedija), Jay T Hairston (JAV)Lapkričio 15 d. (sekmadienis)

15 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12, Vilnius)

GOSPEL MIŠIOS / KONCERTAS
Dalyvauja Festivalio jungtinis gospel choras

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą