trečiadienis, rugsėjo 09, 2009

Vaikų krikščioniško albumo "Būkim Dievo žiburiai" pristatymas


Unikalus renginys: 40 vaikų choras ir 15 žmonių gyvo garso instrumentinė grupė atliks giesmes iš neseniai išleisto vaikų krikščioniško albumo "Būkim Dievo žiburiai". Pristatymo koncertai vyks:
Kaune rugsėjo 12 d.
16:00 Vytauto pr. 3/M.K.Čiurlionio g. 5, įėjimas iš M.K.Čiurlionio g.
Vilniuje rugsėjo 13 d.
10:00 bažnyčioje "Maldos namai", Krivūlės g. 12.
17:00 Moksleivių rūmuose, Konstitucijos pr. 25.
Koncertai nemokami.

Muzikinis projektas vaikams „Valio“ prieš 10 metų prasidėjo Suomijoje pavadinimu „JIPPI“. Moteris, vardu Outi Rossi, įkūrė vaikų chorą, kuriame iš pradžių dainavo tik 3 vaikai. Po truputėlį vaikai rinkosi ir choras augo. Dauguma dainų, kurias dainavo choras, sukūrė Outi Rossi ir kai kurias – Lasse Heikkilä. Muziką rašė ir aranžavo – kompozitorius Lasse Heikkilä.
Outi Rossi ir Lasse Heikkilä pasiūlė daugelyje bažnyčių Suomijoje įkurti vaikų chorus. Bažnyčios priėmė pasiūlymą ir pradėjo rengti vaikų chorus. Kiek vėliau šis projektas ir chorai buvo pavadinti „Valio“, tai reiškia: „Valio! mums pavyko!“
Suomijoje organizuojami dideli „Valio“ koncertai, šventės, per kurias iš artimiausių miestų ir gyvenviečių suvažiuoja chorai „Valio“ ir koncertuoja kartu su orkestru – gyva muzika. Kartą metuose Suomijoje vyksta „Valio“ koncertas, kuriame suvažiuoja chorai iš visos Suomijos. Tokiame koncerte dalyvauja 1000 vaikų ir apie 200 orkestro dalyvių.
Giesmės „Valio“ išverstos jau į 20 kalbų ir daugelyje šalių jau buvo surengti „Valio“ koncertai: Norvegijoje, Švedijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Azerbaidžane, Bulgarijoje, JAV, Izraelyje.
Išgirsti giesmę iš pristatomo albumo galima čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą