pirmadienis, spalio 27, 2008

"Sielos 2008" Panevėžyje


Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos pradininkais Lietuvoje galima laikyti brolius pranciškonus ir naujas evangelines bažnyčias, kurie atsivėrus sienai prieš 20 m. pradėjo naudoti įvairius šiuolaikinės muzikos stilius sielovadoje. Kryptingesnius šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalius ėmėsi rengti „Musica aeternitatis“. Šios muzikos puoselėjimo tradicijas tęsia “Sielos” festivalių organizatoriai vadovaujami Gerosios naujienos centro. 2002 m. vyko pirmas toks festivalis Plungėje – iš ten kasmet keliavo į vis kitą miestą - į Vilnių, Šiaulius, Klaipėdą, Marijampolę, Kauną, o šį lapkritį pasieks Panevėžį.

VII - asis festivalis „Sielos 2008” vyks lapkričio 15 d. , pradžia 15 val., Panevėžyje, Bendruomenių rūmuose, Kranto g. 28.

Plačiau www.tikiu.lt ir www.sielos.lt. Renginio globėjas Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas.

Šiame festivalyje dalyvaus grupės ir atlikėjai iš įvairių Lietuvos vietovių - Gyvai, Quest Rising, Ashtrey, Kančia, Unsystemical, Spirit, Ichthus, Lifetime, Massive, Kelionė, Stay Alive, Aukštyn bures, Juoda Balta, Amžinybė, FlyLight, Tèšla, Ada ir Co ir kt. Gintautas Tautkus, Angelė Joknytė, Juras Grincevičius, Artūras Chalikovas ir grupė, Ingrida Ručinskienė, Gražina Tamulytė, Pienė, Raimonda Kirijanovienė, Svajūnas Cibulskij, Tomas Bieliūnas /„T-Buck“, Jūratė Dailydėnienė ir kt.

Atkreipiamas dėmesys, kad į šį festivalį atvyks svečiai: iš JAV – Daniel diSilva (grupės „Crispin“ įkūrėjas) www.crispinmusic.org (ši grupė koncertavo Lietuvos jaunimo dienose Klaipėdoje 2007 m.), Gintautas Tautkus iš Dublino ( buvęs populiarios grupės „Rondo“ įkūrėjas). Angelė Joknytė iš Londono ir kiti. Festivalis suburia klausytojus iš visų Lietuvos regionų, iš jų organizuojami autobusai.

Festivalyje bus paskirtos nominacijos: „SIELOS 2008 debiutas“, „SIELOS 2008 daina“, „SIELOS 2008 grupė“ bei tradicinė nominacija „Už indėlį į krikščionišką muziką“. Už pirmas tris nominacijas balsuos ir dalyviai, ir žiūrovai.


Renginys skirtas jaunimui turi ir didelį prevencinį poveikį formuojant teigiamas vertybes. Nors šiuolaikiška krikščioniška muzika Lietuvoje gyvuoja jau ne vienerius metus, tačiau jaunam kuriančiam krikščioniui pristatyti savo kūrybą vis dar sudėtinga. Populiariosios muzikos rinka užversta abejotinos muzikinės vertės ir lėkštas vertybes skelbiančiais kūriniais. Dėl to mes norime būti atsvara narkotikų ir agresijos kultūrai, norime dainuoti ir kalbėti apie kitokį gyvenimą. Būtent todėl ir buvo pradėtas šis krikščioniškos muzikos festivalis.

Pasaulyje yra nemažai šiuolaikiniu stiliumi atliekančių krikščionišką muziką grupių, kurios yra profesionalios ir populiarios. Nepaneigiama, kad šiuolaikinė krikščioniška muzika užima reikšmingą nišą visos muzikos pasaulyje. Šiandien ji jau yra virtusi milžiniška industrija ir jos populiarumas vis auga. "Geriausias būdas, kaip skelbti Evangeliją šių dienų žmonėms, yra rokenrolas, - yra sakęs garsus muzikantas ir bendruomenės "Jesus House" ("Jėzaus namai") įkūrėjas Rendi Metjusas (Rendi Matthews). - Šios kartos sakykla yra gitara".

Į šiuolaikinę krikščionišką muziką įeina lyriškos baladės, bliuzas, regis, rokenrolas, rokas ir kiti šiuolaikiniai muzikos stiliai. Nelengva apibrėžti aptariamos muzikos pradžią, ji turėjo įvairias vystymosi pakopas, pasižymi stilių įvairove ir dinamiškumu. Tačiau daug apžvalgininkų pastebi, kad tam tikra simboline pradžia galima laikyti 1972 metais vykusi renginį "Ehpo-72" Dalase (JAV), kai tūkstančiai žmonių susirinko į pirmąjį masinį krikščioniškos muzikos koncertą. Daugybė pavyzdžių buvo ir iki tol, bet šis masinis renginys padėjo šiai muzikai visuomenėje įgauti savo svorį. Daug prie šios muzikos populiarumo prisidėjo tokie muzikantai kaip Laris Norman (Larry Norman), Mailonas LeFevro (Mylon LeFevre) net Elvis Preslis ir gausybė kitų. Festivalis vyksiantis Panevėžyje irgi padės ją priartinti ir propaguoti jaunimo aplinkoje.

Juozas
Dapšauskas

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba
www.tikiu.lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą