trečiadienis, vasario 07, 2007

2007 02 13 Donorystės akcija


Meilė – tai save dovanoti


Jau antrą kartą Šiaulių vyskupijos katalikų evangelizacijos centras Šv. Valentino dienos proga visus Lietuvos žmones kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais. Praėjusiais metais ši akcija buvo pavadinta lakoniškai: „Meilė - ne seilė“, šiais metais ji apibūdinama: „Meilė – tai save dovanoti“.

Žodis meilė šiandieninėje visuomenėje yra įgavęs prieštaringiausias prasmes, kaip kai kas yra pasakęs:“ Jei meilė turėtų akis, ji išverktų visas ašaras dėl to, kaip ji yra neteisingai suprantama“. Greičiausiai viena iš dienų, kada labiausiai pamėgstama linksniuoti žodį meilė, tampa Šv. Valentino diena. Tad ir kilo mintis šią progą panaudoti konkrečiai meilės išraiškai - donorystės propagavimui. „Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti“, - sakė Jėzus (Jn 15,13). Ir pats parodė pavyzdį: dovanojo gyvybę, savo kraują.

Kai kuriose Europos šalyse (pvz., Skandinavijoje) 98 – 100 proc. kraujo donacijų yra neatlygintinos, tuo tarpu Lietuvoje tik apie 20 proc. donacijų tėra neatlygintinos. Pagal Europos Sąjungos direktyvas, Lietuva taip pat turi sparčiai siekti, kad kraujo donorystė taptų neatlygintina. Kraujo kasdien Lietuvoje reikia apie 100 – 120 žmonių. Poreikis tiesiog gyvybiškai svarbus, o suvokimu donorystės reikšmės dar gana atsiliekame nuo išsivysčiusių šalių.

Kai ką nuo kraujo donorystės atbaido būgštavimai, kad tai kenkia sveikatai, bet dažniausiai šios mintys tėra tik mitai, nepagrįstos baimės. Kita vertus, jei dėl kraujo dovanojimo ir patiriami kai kurie sunkumai, nepatogumai – tai tebūna tikrosios meilės liudijimas.

Donorystė yra labai simbolinė ir konkreti tikrosios Meilės išraiška, jos suvokimo ugdymas, pagilinimas Šv. Valentino dienos proga. Meilės, kuri yra davimas, dalinimasis, rūpinimasis kitu, pasišventimas, kitam teikimas gyvybės, laimės, džiaugsmo. Šventojo Rašto paraginimas sako: „Mylėkime vieni kitus, nes meilė yra iš Dievo, ir kiekvienas, kuris myli, yra gimęs iš Dievo ir pažįsta Dievą. Kas nemyli, tas nepažino Dievo, nes Dievas yra meilė“ ( 1 Jn 4, 7-8).

Praėjusiai metais organizuota akcija Šiauliuose pranoko lūkesčius: vienas iš siekių – paskatinti duoti kraujo, ypač nei karto nedavusius ( tokių buvo apie pusšimtis), buvo nuoširdžiai išgirstas. Tikimės, kad ir šiais metais dar daugiau bus užsidegusių išgelbėti kitų žmonių gyvybes, dovanos kraujo. Norintys duoti kraujo ar sužinoti, kaip pasirengti jo davimui, kokiose Lietuvos vietose jis imamas ir kokiu laiku, galite skambinti nemokamu telefono numeriu: 8 800 00003. Lietuvos Kraujo centrai laukia jūsų! Taip pat jie tikisi pakvietimo į Jūsų įstaigas.

Šiaulių vyskupijos katalikų evangelizacijos centras organizuoja kraujo davimo akciją Šv. Valentino dienos išvakarėse vasario 13 d. Šiaulių universiteto I rūmuose (P.Višinskio g. 25) . Nuo 10 iki 14 val. esate kviečiami duoti kraujo bei užpildyti organų donoro kortelę.


Juozas Dapšauskas

Šiaulių vyskupijos katalikų evangelizacijos centro direktorius

Tel. 865824336

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą